موسیقی سنتی

اجاره اسپیکر در نوروز ۱۴۰۰
10/04/2021

موسیقی سنتی در کشورمان ابعاد بسیار گسترده ای دارد که خاصه انواع اقوام سرافراز ایرانی است .

این نوع موسیقی ریشه در سنت قومی ملتها و تمدنها با فرهنگهای متفاوت و یا بهبود یافته است.
در کنار این موسیقی نکاتی مانند تداوم اجرای آن برای شنونده همراه با ایجاد فضای تاثیر گذاردر محدوده قوانین و قواعد مدرن توسط موسیقی دانان و اساتید حرفه ای ارایه شده است .
تسلط بر مراحل شناخت و اجرای موسیقی سنتی ملل و اقوام مستلزم سالها شناخت – و جمع آوری و بررسی اصول گذشته این هنر است .

موسیقی سنتی ایران در مجموعه ای از ردیفها – قوانین اجرایی و تئوریک در قالب آوازی – سازی و درک مفاهیم ابعاد و حرکت ملودی ها و از طریق آواز دستگاها و ردیفها و گوشه ها صورت می پذیرد .

موسیقی کلاسیک

نوعی موسیقی که در آن عامل زیبایی و تناسب حرف اول را در مقابل بیان احساس می زند و در این مفهوم این موسیقی در مقابل موسیقی رومانتیک قرار می گیرد .
در دوره شناسی موسیقی غربی به اسامی مانند موسیقی باستانی قرون وسطی – کلاسیک – رومانتیک -امپرسیونیسم -اکسپرسیونیسم -نئوکلاسیسم و غیره … بر خوردار می کنیم که مانند ادبیات هر کدام سبک – روش و طریقه خاص اجرا و بیان آثار موسیقیایس غربی است .

موسیقی باستانی

از بخشهای موسیقی ادواری و تاریخی بخشی شامل موسیقی باستانی ملتهامیشود که به بررسی موسیقی ملتها و اقوام کهن باستانی و فرهنگهای باستانی مانند ایران – یونانی تا فواصل قبل از سالهای میلادی و شروع دوره تمدن جدید می پردازد .

موسیقی الکترواکوستیک

این فرم موسیقی از ۱۹۵۰ میلادی در غرب مرسوم شد. اولین اثرش توسط اشتکهاوزن به اجرا درآمد. موسیقی فوق ذکر را می توان همان موسیقی دانست که در استودیوهای مجهز با دستگاهای خاص صدابرداری – تبدیل یا تغییر و اکوی صدا را ذکر کرد که به طریقه حضور در فضای با اکوستیک صورت می گیرد .

موسیقی الکترونیک

به وجود آمدن این نوع جدید از موسیقی مرهون ظهور دستگاهای مدرن فوق مدرن صوتی و ضبط اصوات و ژنراتورهای صوتی و سازهایی برقی و سیستم راه اندازی الکترونیک سازها می باشد. در موسیقی الکترونیک آهنگساز – اصواتی را به کمک دستگاهای مورد نظر که تعبیه نموده و در تیزرها- ارگها و گیتارهای الکترونیکی صورت گرفته است

در کشور عزیزمان ایران بدلیل شیوع بیماری کرونا برگزاری کنسرتهای موسیقی سنتی و پاپ کنسل و یا بسیار محدود شده است .
برای اموزش انلاین انواع موسیقی با ما تماس بگیرید.
فروش انواع ساز
کرایه سیستم صوتی
فروش سازهای سنتی و پاپ
باند بلوتوث دار در شمال تهران